wtorek, 2 czerwca 2020 15:59

Nowy wóz ratowniczy w remizie PSP Nowy Sącz za ponad 2 mln zł.

Autor Marzena Gitler
Nowy wóz ratowniczy w remizie PSP Nowy Sącz za ponad 2 mln zł.

Pod koniec maja do podziału bojowego w JRG nr 1 KM PSP Nowy Sącz  trafił nowy średni samochód ratownictwa chemicznego, który zastąpił dotychczas używany średni samochód ratownictwa chemicznego marki Man. Nowosądeccy strażacy otrzymali też sprzęt do przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, który trafi do strażaków ochotników.

Nowy wóz zbudowany jest na podwoziu samochodu  Scania P500 z napędem 4x2. Zabudowę specjalną stanowią ściany boczne i tylna wyposażone w komory sprzętowe zamykane roletami. Samochód jest kompletnie wyposażony w sprzęt do ratownictwa chemicznego. Samochód został wyprodukowany w 2020 roku, a jego wartość to 2 024 480,00 zł.

Samochód został zakupiony w ramach projektu: „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV” współfinansowany przez UE ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Zakup realizowany był przez KW PSP Lublin.

Producentem  pojazdu jest Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. Bielsko-Biała. Nowy samochód zastąpił dotychczas używany średni samochód ratownictwa chemicznego marki Man.

Od początku początku czerwca pierwsze 20 jednostek OSP z terenu działania Komendy Miejskiej  PSP w Nowym Sączu odbierają sprzęt do przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. Sprzęt ten dotarł do Komendy  z magazynu KW PSP Krakow w piątek 29 maja br.

Każda jednostka otrzymuje opryskiwacz spalinowy, 5 kg koncentratu - środka wirusobójczego, 4 sztuki kombinezonów ochronnych, 4 sztuki półmasek ochronnych typu FFP2, 50 par nitrylowych rękawiczek ochronnych, 1 litr oleju silnikowego do opryskiwaczy oraz 4 sztuki gogli ochronnych.  

Sprzęt  został sfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, Projekt Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny.

Łącznie dla jednostek OSP z terenu Miasta Nowego Sącza  i powiatu nowosądeckiego  zakupiono 53 zestawy sprzętu. Pozostałe jednostki otrzymają sprzęt w drugiej transzy w czerwcu br.

inf. i foto: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje