sobota, 1 czerwca 2024 07:07

Nożem uszkodził opony w trzech samochodach. Agresor w rękach policji

Autor Katarzyna Jamróz
Nożem uszkodził opony w trzech samochodach. Agresor w rękach policji

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali mężczyznę, który zniszczył opony w trzech samochodach oraz w rowerze, którym jechała nastolatka. Jak się okazało, 35-latek nie ma stałego miejsca zamieszkania.

Do zdarzenia doszło w piątek (31 maja) tuż po godzinie 12:00. Policjanci otrzymali zgłoszenie o agresywnym rowerzyście, który za pomocą noża uszkodził dwa koła w samochodzie marki Ford zaparkowanym przy ulicy Chemików w Oświęcimiu. Mężczyzna, po tym co zrobił, oddalił się z miejsca.

Do 5 lat pozbawienia wolności

Oficer dyżurny, w celu zatrzymania sprawcy, skierował na miejsce kilka patroli policji. W międzyczasie funkcjonariusze otrzymali trzy kolejne zgłoszenia z tego samego rejonu miasta, dotyczące uszkodzenia opon w dwóch innych samochodach oraz w rowerze, którym poruszała się nastolatka. Kilka minut później, na ulicy Zwycięstwa w Oświęcimiu, patrol ruchu drogowego zatrzymał rowerzystę pasującego do rysopisu.

Agresorem okazał się 35-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Został on osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna nie był pod wpływem alkoholu. Obecnie policjanci ustalają dokładnie okoliczności, w jakich 35-latek dokonał uszkodzeń pojazdów. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka