wtorek, 10 października 2023 13:55

O krok od tragedii podczas prac rolnych. Ciągnik przygniótł mężczyznę

Autor Patryk Trzaska
O krok od tragedii podczas prac rolnych. Ciągnik przygniótł mężczyznę

O krok od tragedii w Jazowsku w powiecie nowosądeckim. Podczas prac rolnych ciągnik przygniótł mężczyznę. Na miejscu pracowały służby ratunkowe.

Do zdarzenia doszło w sobotę (7 października). O godzinie 15.35 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Jazowsko, OSP Kadcza oraz OSP Maszkowice zadysponowane zostały do działań w Jazowsku.

Po przybyciu do miejsca zdarzenia ustalono, że na stromym zboczu podczas prowadzenia prac polowych doszło do wywrócenia się ciągnika rolniczego marki Zetor. Sam ciągnik znajdował się do góry kołami.

Pojazdem kierował mężczyzna, który przytomny znajdował się pod ciągnikiem. Na miejscu obecna był karetka pogotowia ratunkowego.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy pomocy siły rąk ratowników oraz podręcznego sprzętu burzącego. Zabezpieczono pojazd przed dalszym przemieszczeniem się przy pomocy drewnianych stempli.

Strażacy pomogli ratownikom medycznym przetransportować poszkodowanego na noszach typu deska do karetki pogotowia. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Działania strażaków trwały ponad godzinę. Na miejscu zdarzenia pozostali funkcjonariusze Policji prowadząc dalsze czynności dochodzeniowe.

inf./fot. PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka