piątek, 15 września 2023 09:34

O świcie doszło do tragedii. Strażacy z OSP zginęli, jadąc na ratunek

Autor Katarzyna Jamróz
O świcie doszło do tragedii. Strażacy z OSP zginęli, jadąc na ratunek

W piątek (15 września) w godzinach nocnych doszło do tragicznego wypadku z udziałem wozu bojowego Ochotniczej Straży Pożarnej z Żukowa (woj. pomorskie, powiat kartuski). W wyniku zdarzenia zginęło dwoje strażaków, którzy jechali do śmiertelnego wypadku.

Tragiczne informacje dotarły do nas z województwa pomorskiego. Dzisiejszej nocy, około godziny 3:30 w miejscowości Małkowo (powiat kartuski, gmina Żukowo) doszło do tragicznego wypadku, w którym śmierć poniosło dwoje młodych strażaków ochotników. Druhowie jechali do zdarzenia drogowego, w którym zginęła jedna osoba, a druga została ranna.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca pojazdu OSP, podczas dojazdu na miejsce, najprawdopodobniej chcąc ominąć wysepkę, zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira. Wóz, którym jechali druhowie, przewrócił się na bok.

🚨38/2023 15.09.2023 o godz. 3:45 zadysponowano zastępem SLR-t do wypadku drogowego z udziałem wozu strażackiego w miejscowości Żukowo DK 20

Opublikowany przez OSP LEŹNO Czwartek, 14 września 2023

Straż Pożarna w żałobie

Państwowa Straż Pożarna za pośrednictwem Facebooka przekazała, że w wypadku zginęła druhna Karolina Dargacz oraz Druh Łukasz Dargacz. W wyniku zdarzenia rannych zostało trzech strażaków. – Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu całej braci strażackiej składa najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym zmarłych druhów oraz poszkodowanym druhom OSP Żukowo – czytamy na Facebooku Państwowej Straży Pożarnej.

🕯️👨‍🚒😢 Z ogromnym smutkiem informujemy o śmierci druhny Karoliny Dargacz oraz druha Łukasza Dargacz z OSP Żukowo (powiat...

Opublikowany przez Państwowa Straż Pożarna Czwartek, 14 września 2023

– Dziś (15 września), o godzinie 18:00 we wszystkich jednostkach PSP i OSP włączmy sygnały świetlno-dźwiękowe i oddajmy hołd śp. druhnie Karolinie i druhowi Łukaszowi z OSP Żukowo, którzy zginęli w nieszczęśliwym wypadku, jadąc z zastępem OSP do zdarzenia. Niosąc pomoc drugiemu człowiekowi poświęcili największą wartość. Cześć Ich pamięci – przekazała Państwowa Straż Pożarna. W akcję włączą się też jednostki z Małopolski.

Fot. OSP Leźno/Facebook

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka