poniedziałek, 12 września 2022 14:25

O tym billboardzie mówi cała Polska. Prezydent Oświęcimia uderzył w Mateusza Morawieckiego [FOTO]

Autor Norbert Kwiatkowski
O tym billboardzie mówi cała Polska. Prezydent Oświęcimia uderzył w Mateusza Morawieckiego [FOTO]

Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut sprawił, że jest o nim głośno. Internauci są pod wrażeniem jego decyzji o stworzeniu specjalnego plakatu w mieście, w którym jasno daje do zrozumienia, dlaczego mieszkańcy nie mogą liczyć na budowę nowego żłobka oraz przedszkola.

"Rząd PIS i Premier Mateusz Morawiecki 4-KROTNIE ODMÓWIŁ DOFINANSOWANIA budowy żłobka i przedszkola w Oświęcimiu" - widnieje napis na jednym z billboardów.

Prezydent Janusz Chwierut trochę więcej na temat swojej decyzji zdradził na oficjalnej stronie Miasta Oświęcim:

– O dofinansowanie tego zadania z różnych programów rządowych staraliśmy się czterokrotnie. Uważam to za wielki skandal, że miasto Oświęcim nie dostało na ten projekt pieniędzy – mówi Janusz Chwierut. – Jednak zanim odpowiem na to pytanie skupię się na ogólnych uwarunkowaniach, w których obecnie znajdują się samorządy. Następuje pełzająca centralizacja państwa, która przejawia się po pierwsze w osłabieniu roli samorządów i polega na podejmowaniu za nie decyzji przez władze centralne. Po drugie następuje proces ograniczania możliwości finansowych samorządów. Tworzone są przepisy, które zmniejszają dochody, a ewentualne ich zwiększenie następuje w wyniku odgórnych decyzji władz centralnych w postaci różnego rodzaju programów rządowych – wyjaśnił.

Źródło oraz foto: Miasto Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje