niedziela, 13 marca 2022 05:10

Obiecali zwiększenie środków dla strażaków ochotników i promesa już trafiła do OSP Łącko

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Obiecali zwiększenie środków dla strażaków ochotników i promesa już trafiła do OSP Łącko

Starosta przyznał 5000 złotych dla strażaków ochotników z Łącka.

Podczas sobotniego (12 marca) spotkania Walnego Zebrania Sprawozdawczego OSP Łącko Starosta Nowosądecki wręczył strażakom promesę w wysokości 5 tysięcy złotych na zakup najpotrzebniejszego sprzętu strażackiego.

-W ubiegłym roku obiecałem, że zwiększymy ilość pieniędzy w budżecie powiatu z przeznaczeniem dla strażaków ochotników i tak się stało. To w sumie 550 tysięcy złotych. Zdajemy sobie sprawę, jak wiele strażacy robią dla lokalnej społeczności, szczególnie w ostatnich latach, w których zdarzały się powodzie, trąby powietrzne czy pandemia.

Obecnie druhowie z OSP Łącko włączają się w pomoc Ukrainie.

-Jako samorząd powiatowy zawsze będziemy wspierać strażaków ochotników. Dziękuję za wasze zaangażowanie i codzienną pracę!

-pisze Marek Kwiatkowski.

Podczas sobotniego zebrania, sprawozdania z działalności w ubiegłym roku złożyli m.in.: prezes OSP Łącko Jan Mrówka i naczelnik Marcin Gondek oraz przedstawiciel Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Łukasz Jurek. Zarząd OSP Łącko otrzymał jednogłośne absolutorium.

Dodatkowo proboszcz parafii w Łącku ks. dr Czesław Noworolnik poświęcił wyremontowaną salę główną w remizie OSP. Odnowienie jej jest zasługą strażaków, którzy łącznie poświęcili na to ponad 5 tysięcy godzin.

Inf.: Facebook/Marek Kwiatkowski

Fot. Maria Olszowska/Facebook

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje