czwartek, 24 czerwca 2021 08:12

Obostrzenia wrócą tydzień po ich zniesieniu?

Autor Mirosław Haładyj
Obostrzenia wrócą tydzień po ich zniesieniu?

Sytuacja epidemiczna w Izraelu od miesięcy wydawała się być opanowana. Jednak, jak informuje onet.pl, niebawem może się to zmienić. We wtorek (22 czerwca) odnotowano tam bowiem największą od dłuższego czasu ilość nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

15 czerwca w Izraelu zniesiono obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Jak informuje portal onet.pl, zakrywanie ust i nosa wewnątrz budynków dotyczyło jedynie niezaszczepionych, personelu medycznego, a także osób przebywających na kwarantannie lub pasażerów lotów komercyjnych.

We wtorek (22 czerwca) rządzący zaczęli rozważać powrót tego obostrzenia. Przyczyną jest odnotowana najwyższa od miesięcy liczba nowych zakażeń koronawirusem - 125 przypadków.

Zdaniem rządzących, przyczyna tkwi w osobach, które, po powrocie z zagranicy, nie przestrzegają zasad kwarantanny. Za wzrost zakażeń odpowiedzialny jest wariant Delta. W związku z tym władze Izraela zapowiadają wprowadzenie nowych kar pieniężnych (5 tys. NIS, czyli niemal 6 tys. zł) dla tych, którzy wracają z Rosji, Indii, Meksyku, Brazylii, Argentyny lub RPA.

koronawirus najnowsze informacje

Inf.: onet.pl

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje