poniedziałek, 16 października 2023 15:35

Obywatel Iranu zatrzymany na lotnisku Kraków-Balice. Pobyt w Polsce nie zaliczy do udanych

Autor Norbert Kwiatkowski
Obywatel Iranu zatrzymany na lotnisku Kraków-Balice. Pobyt w Polsce nie zaliczy do udanych

Niestety to już kolejny przypadek na lotnisku Kraków Airport w Balicach, gdy przybyli do Polski cudzoziemcy próbują oszukać nasze służby. Tym razem zatrzymano 24-letniego obywatela Iranu.

Młody mężczyzna do kontroli granicznej przedstawił ważny oryginalny francuski paszport oraz francuskie prawo jazdy. Problem w tym, że oba dokumenty wystawione były na dane... 31-letniego Francuza. Okazało się podczas kontroli, że paszport został zastrzeżony i figurował jako utracony przez posiadacza w bazie Interpol.

Osobę przesłuchano w charakterze podejrzanego. Mężczyzna złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej, za przestępstwo przekroczenia granicy RP wbrew przepisom, używając podstępu związanego z posługiwaniem się dokumentami stwierdzającym tożsamość innej osoby.

Z uwagi na fakt, iż natychmiastowy odlot cudzoziemca do Larnaki nie był możliwy tego samego dnia, mężczyzna do przebywał w pomieszczeniach służbowych Placówki SG w Krakowie-Balicach. Wczoraj popołudniu odleciał do miejsca docelowego.

Foto: Wikipedia/zdjęcie poglądowe

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka