czwartek, 1 października 2020 13:35

Od soboty obostrzeniami zostanie objętych 51 powiatów, w tym 8 z Małopolski!

Autor Mirosław Haładyj
Od soboty obostrzeniami zostanie objętych 51 powiatów, w tym 8 z Małopolski!

Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska ogłosił podczas dzisiejszej konferencji nową listę powiatów w strefach żółtej i czerwonej.

Ministerstwo zdrowia podało na czwartkowej konferencji, że od soboty (3 października) obostrzeniami zostanie objętych 51 powiatów.

W czerwonej strefie znajdzie się 17 powiatów: aleksandrowski, żniński (woj. kujawsko-pomorskie), białostocki (woj. podlaskie), działdowski (woj. warmińsko-mazurskie), gostyński, krotoszyński i międzychodzki (woj. wielkopolskie), głubczycki (woj. opolskie), kartuski i miasto na prawach powiatu Sopot (województwo pomorskie), kłobucki (woj. śląskie), limanowski, myślenicki, nowotarski i tatrzański (woj. małopolskie), łęczyński (woj. lubelskie), otwocki (woj. mazowieckie).

Z kolei w strefa żółta obejmie 34 powiaty: bartoszycki, iławski i nidzicki (woj. warmińsko-mazurskie), bełchatowski, piotrkowski i wieluński (woj. łódzkie), brzeski i oleski (woj. opolskie), bytowski, gdański, kościerski, nowodworski, miasto na prawach powiatu Gdańsk, miasto na prawach powiatu Gdynia, pucki, słupski i wejherowski (woj. pomorskie), dębicki, miasto na prawach powiatu Rzeszów i mielecki (woj. podkarpackie), janowski (woj. lubelskie), kielecki i miasto na prawach powiatu Kielce (woj. świętokrzyskie), nowosądecki, miasto na prawach powiatu Nowy Sącz, suski i wadowicki (woj. małopolskie), miasto na prawach powiatu Szczecin (woj. zachodniopomorskie), ostrowski i wolsztyński (woj. wielkopolskie), przasnyski i żyrardowski (woj. mazowieckie), trzebnicki (woj. dolnośląskie), wysokomazowiecki (woj. podlaskie).

koronawirus najnowsze informacje

Inf.: Ministerstwo Zdrowia

Polska

Polska - najnowsze informacje