wtorek, 30 sierpnia 2022 07:01

Odkrycia dokonali turyści. Na miejscu od razu zjawiła się policja

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Odkrycia dokonali turyści. Na miejscu od razu zjawiła się policja

Turyści podczas schodzenia ze szlaku w miejscowości Muszynka na Sądecczyźnie natknęli się na przedmiot przypominający pocisk. Policjanci radzą jak postępować w takim przypadku.

28 sierpnia około godziny 19:00 dwóch turystów zauważyło niewybuch w korycie potoku w miejscowości Muszynka, w związku z czym niezwłocznie zadzwonili na numer alarmowy 112.

Po otrzymaniu zgłoszenia we wskazane miejsce przybył patrol krynickiej policji, a następnie policjant grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego z Nowego Sącza. Skorodowany pocisk artyleryjski o długości około 50 centymetrów pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej został zabezpieczony do czasu przybycia patrolu saperskiego z Krakowa.

Dzisiaj, tj. 29 sierpnia br. około południa na miejsce odnalezienia pocisku przybyła załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa. Patrol sprawdził niewypał i zabezpieczył go w pojeździe pirotechnicznym, a następnie zabrał do neutralizacji.

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią dla osoby przebywającej w jego pobliżu!

Po otrzymaniu takiego zgłoszenia policjanci powiadamiają specjalistyczny patrol saperski, a do momentu jego przybycia zabezpieczają znalezisko.

Inf. i foto: policja

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje