czwartek, 13 kwietnia 2023 12:38

Ogień pojawił się na piętrze. Szybka akcja uratowała budynek

Autor Marzena Gitler
Ogień pojawił się na piętrze. Szybka akcja uratowała budynek

Cztery jednostki straży gasiły pożar, który we wtorek wieczorem wybuchł w jednym z domów jednorodzinnych w Myślenicach. Na szczęście udało się go szybko opanować.

Ogień i dym pojawił się we wtorek 11 kwietnia około godziny 18:00 w budynku mieszkalnym, przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Myślenicach. Na ratunek ruszyli strażacy z trzech jednostek z Myślenic oraz ze Skawiny.

Pożar powstał na drugim piętrze budynku. Wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych oraz kamerę termowizyjną strażacy zlokalizowali oraz ugasili go dość szybko. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Domownicy opuścili budynek przed przybyciem służb, w tym w czym stali - jeden w krótkich spodenkach i klapkach.

Strażnicy sprawdzili pomieszczenia kamerą termowizyjną oraz detektorem wielogazowym, aby wykryć ewentualne zarzewia ognia i niebezpieczne gazy. Na sam koniec budynek oddymiono. Podczas akcji wykorzystano również podręczny sprzęt burzący.

W działaniach ratowniczy wzięło udział łącznie 30 strażaków w 6 zastępach: JRG Myślenice, JRG Skawina, OSP Myślenice Śródmieście i OSP Myślenie Dolne Przedmieście oraz Policja.

fot. Fb. Ochotnicza Straż Pożarna Myślenice Dolne Przedmieście KSRG

Myślenice - najnowsze informacje