sobota, 24 września 2022 10:20

Okradał plebanie w Małopolsce i na Śląsku. W ujęciu pomógł monitoring

Autor Marzena Gitler
Okradał plebanie w Małopolsce i na Śląsku. W ujęciu pomógł monitoring

Wadowiccy policjanci przedstawili siedem zarzutów 43-latkowi z Krakowa, który włamał się i okradł kilka plebanie w powiecie wadowickim oraz województwie śląskim. Jego łupem padło ponad 23 tys. złotych. W związku z tym, że 43-latek działał w warunkach recydywy grozi mu wyższy wymiar kary.

W okresie od października ubiegłego roku do marca br. na terenie gmin: Spytkowice, Wadowice oraz Andrychów, a także województwa śląskiego notowane były włamania do plebanii. Przełomem w sprawie była kradzież, do której doszło w marcu na plebanii w gminie Spytkowice (pow. wadowicki). Z ustaleń Policji wynikało, że sprawca po uprzednim podważeniu zamka w drzwiach, przedostał się do wnętrza budynku i ukradł ponad 5800 złotych.

Na  podstawie przeprowadzonych na szeroką skalę czynności operacyjno-śledczych jak również uzyskanego monitoringu z wizerunkiem sprawcy, policjanci wytypowali osobę odpowiedzialną za popełnione przestępstwo. Zauważyli też, że sposób działania sprawcy był identyczny jak w przypadku innych podobnych zdarzeń, do których doszło wcześniej.

W toku prowadzonych czynności kryminalni z Wadowic wytypowali aż 7 podobnych zdarzeń. Sprawca włamał się do dwóch plebanii w województwie śląskim, skąd ukradł pieniądze. Łączna wartość strat wyniosła ponad 17 tys. złotych. Czterokrotnie usiłował się włamać do innych plebanii, jednak został spłoszony.

Wadowiccy policjanci przedstawili siedem zarzutów 43-latkowi z Krakowa. Jego łupem padło ponad 23 tys. złotych. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili 43-letniemu mieszkańcowi Krakowa łącznie 7 zarzutów (w tym kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem). Kodeks karny za to przestępstwo  przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat. W związku z tym, że sprawca działał w warunkach  recydywy grozi mu wyższy wymiar kary.

fot. KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje