piątek, 24 maja 2019 09:44

Olesno: Jubileuszowe recytowanie

Autor Marzena Gitler
Olesno: Jubileuszowe recytowanie

Joanna Piątek, Oliwia Bułat i Magdalena Szkotak zdobyły I miejsce w XXV Jubileuszowym Gminnym Konkursie Recytatorskim dla dzieci i młodzieży gminy Olesno.

8 maja w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystki i Rekreacji w Brniu odbył się Jubileuszowy XXV Gminny Konkurs Recytatorski, wpisany w obchody Dnia Bibliotekarza oraz XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Organizatorami konkursu oraz fundatorami nagród byli: Wójt Gminy Olesno, Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna z siedzibą w Brniu.

Jubileuszowej edycji konkursu nadano wyjątkową oprawę. Odbyła się w pięknych wnętrzach Dworu Konopków, w którym tworzył i pracował poeta i tłumacz Feliks Konopka. Spotkanie rozpoczęło się od podsumowania 25 lat organizacji konkursu i podziękowań. Małgorzata Morawiec, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie przywitała przybyłych gości i opowiedziała o historii konkursu, jego tradycji oraz przybliżyła sylwetki osób zaangażowanych w organizację konkursu na przełomie tych wszystkich lat.

Witold Morawiec, Wójt Gminy Olesno oraz Marek Nowak Dyrektor CUW wręczyli podziękowania i okolicznościowe nagrody dla dyrektorów szkół za pomoc i zaangażowanie w konkursy na przestrzeni lat. Szczególne wyrazy wdzięczności otrzymała Małgorzaty Bułat za pomoc w organizacji konkursu oraz wójt Witold Morawiec za 25-letnią współpracę w organizacji konkursu.

W tegorocznej edycji wzięło udział 46 uczestników ze wszystkich placówek oświatowych z terenu gminy Olesno w różnych kategoriach wiekowych. Joanna Piątek (I m.), Martyna Szlosek i Alan Domański (II m.)oraz Zofia Leśniak i Alicja Lelek (III m.) otrzymali nagrody w kategorii klasy I-III; Oliwia Bułat (I m.), Karolina Czupryna i Hubert Cholewa (II m.) oraz Emilia Ciepiela (III m.) – w kat . klasy IV-VI, a Magdalena Szkotak (I m.), Hanna Dojko i Joanna Lekarczyk (II m. ), a także Miłosz Kwapień (wyróżnienie) w kat. Klasy VII-VIII i gimnazjum. Nagrody otrzymały też wszystkie przedszkolaki. Z okazji jubileuszu ufundowano też nagrodę specjalną, którą przyznano Magdalenie Szostak i Joannie Piątek.

Po wręczeniu nagród laureatom Małgorzata Morawiec podziękowała członkom komisji za ich pracę oraz wręczyła symboliczny upominek i kwiaty.

Inf. GBP w Olesnie, CP w Brniu, foto: CP w Brniu

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje