piątek, 3 stycznia 2020 09:54

Olkusz. Nowa strefa parkowania rozwiąże problem?

Autor Głos 24
Olkusz. Nowa strefa parkowania rozwiąże problem?

Wraz z nowym rokiem władze olkuskie postanowiły rozprawić się z problemem zbyt małej liczby miejsc parkingowych w centrum miasta. Od 1 stycznia przy Centrum Kultury działa nowy płatny parking, ale czy rozwiąże on problem natłoku samochodów w mieście?

Mieszkańcy Olkusza oraz przyjezdni od lat mają problemy ze znalezieniem miejsc parkingowych w centrum miasta. Jeszcze kilka miesięcy temu rynek olkuski był oblegany pojazdami, które kierowcy zostawiali nawet na cały dzień. Od nowego roku kierowcy będą mieć wybór – zaparkować bezpłatnie do 90 minut na rynku, lub dłużej – za odpłatnością – w obrębie strefy. Nowy parking znajduje się przy ulicy Szpitalnej. Natomiast płatny parking w dalszym ciągu obowiązuje przy Starym Cmentarzu.

Strefa płatnego parkowania w Olkuszu 

- Wprowadzona na olkuskim rynku strefa ograniczonego postoju spotkała się z niezwykle pozytywnym odbiorem mieszkańców oraz przedsiębiorców. Z centralnego placu miasta zniknęły pojazdy zaparkowane nawet po kilkanaście godzin dziennie. W konsekwencji niezwykle trudno było znaleźć wolne miejsce. Dziś proponujemy alternatywę dla tych kierowców, którzy potrzebują zostawić samochód na dłużej – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Parkując przy ul. Szpitalnej i ul. Francesco Nullo konieczne będzie nabycie biletu w parkomacie. Koszt każdej rozpoczętej godziny parkowania to dwa złote. Uiszczanie opłat dotyczy tylko dni roboczych w godzinach od 8:00 do 17:00. Przekroczenie wykupionego czasu lub brak dokonania opłaty będą wiązały się z koniecznością wniesienia opłaty dodatkowej w wysokości 100 złotych. Kierowcy będą mieli również możliwość wykupienia kart abonamentowych.

Info/ foto: UMiG Olkusz

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje