poniedziałek, 25 października 2021 10:30

Olkusz: Przemycali uchodźców? Niezupełnie…

Autor Tomasz Stępień
Olkusz: Przemycali uchodźców? Niezupełnie…

Gdy policjanci otworzyli drzwi powierzchni ładunkowej zatrzymanego do kontroli Renault Mastera, zobaczyli trzy osoby, które leżały na materacu i przykryte były kołdrami. Ale to nie byli nielegalni imigranci. Jedynie skrajnie nieodpowiedzialny kierowca.

Prowadzona wczoraj przez olkuskich policjantów akcja Truck & Bus rzeczywiście miała na celu kontrolę busów i innych pojazdów pod kątem przewozu nielegalnych imigrantów. Ze względu na sytuację w kraju związaną z próbami nielegalnego przekraczania granicy, także policjanci z Małopolski prowadzą takie działania na drogach województwa. I – jak zapowiadają – nadal będą je prowadzić. Do nietypowej sytuacji doszło w trackie wczorajszych kontroli w powiecie olkuskim, gdzie policjanci odkryli osoby przewożone „na pace” busa. Tyle że nie byli to uchodźcy, a… obywatele Polski. – Na drodze wojewódzkiej nr 783 w Pazurku policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli mieszkańca Jaworzna, który kierował  Renault Masterem. Poza kierowcą w kabinie podróżowała jego żona oraz kolega – relacjonuje podkomisarz Katarzyna Matras, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Policjanci najpierw sprawdzili stan techniczny pojazdu. Gdy otworzyli drzwi powierzchni ładunkowej, znaleźli tam trzy osoby, które leżały na materacu i przykryte były kołdrami.  Skrajnie nieodpowiedzialny 46-latek przewoził 21-letnią  córkę i dwóch kolegów w wieku 37 i 38 lat.

Skończyło się mandatem - kierowca złamał prawo wioząc więcej, niż dopuszczalna liczba osób określona w dowodzie rejestracyjnym. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy. – Kierowcy, którzy w podobny sposób przewożą pasażerów, narażają ich na niebezpieczeństwo utraty zdrowia a nawet życia. Gdyby doszło do wypadku lub nagłego hamowania, osoby podróżujące bez odpowiedniego zabezpieczenia, mogłyby  ponieść poważne obrażenia – ostrzega podkomisarz Katarzyna Matras

W policyjne działania w powiecie olkuskim w dni wczorajszym zaangażowanych było 30 mundurowych, z czego  połowa to funkcjonariusze ruchu drogowego. W tym dniu policjanci skontrolowali 142 pojazdy, w tym 9 autobusów i 84 pojazdy ciężarowe.

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje