piątek, 14 kwietnia 2023 08:05

Olkusz: Ukrywał się, by uniknąć kary. Myślał, że tam go nie znajdą

Autor Julia Banaś
Olkusz: Ukrywał się, by uniknąć kary. Myślał, że tam go nie znajdą

Pod koniec ubiegłego tygodnia, dzielnicowy zatrzymał 37-latka, który od dłuższego czasu był nieuchwytny dla olkuskiej policji. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za kradzieże.

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu podczas rutynowego patrolu przeznaczonego dla niego rejonu podejrzewał, że poszukiwany mężczyzna może przebywać w jednym z domów znajdujących się na terenie gminy Olkusz. Udał się więc pod wytypowany adres. Podczas przeszukania piwnicy w jednym z domów jednorodzinnych, dzielnicowy znalazł poszukiwanego mężczyznę. 37-latek ukrywał się na podłodze, schowany pod stertą starych ubrań. Został natychmiast zatrzymany i trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy.

Osoby, które ukrywają  się przed wymiarem sprawiedliwości, często zmieniają  swoje miejsca zamieszkania. Korzystają z pomocy swoich znajomych i rodziny ukrywając się w ich domach. Dobre rozpoznanie, czujność dzielnicowego, a także duże zaangażowanie w wykonywanie codziennych obowiązków służbowych, przyniosły właściwy efekt.

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje

Rozrywka