czwartek, 30 czerwca 2022 13:35

Olkusz. Wielki pożar lasu w okolicy Olewina. W akcji samoloty gaśnicze

Autor Patryk Trzaska
Olkusz. Wielki pożar lasu w okolicy Olewina. W akcji samoloty gaśnicze

Dzisiaj (30.06) w okolicach Olewina (powiat olkuski) doszło do ogromnego pożaru lasu. Na miejscu z ogniem walczyło siedem zastępów straży pożarnej, dwa samoloty gaśnicze i helikopter.

Około godziny 12 strażacy zostali wezwani do pożaru lasu przez Nadleśnictwo Olkusz. Akcja okazała się trudna ze względu na utrudniony dojazd. Na miejscu okazało się, że ogień trawi ponad hektar lasu. W akcji gaśniczej wzięło udział aż siedem zastępów straży pożarnej, dwa samoloty gaśnicze i helikopter.

Relację z pożaru wrzuciło na swojego Facebooka Nadleśnictwo Olkusz.

Od ponad dwóch godzin trwa walka z pożarem lasu przy Olkuszu, nieopodal Olewina. Stąd widoczne na naszym niebie dwa gaśnicze dromadery i helikopter czarterowane przez Lasy Państwowe, które to statki w tej akcji są kluczowe (ze względu na trudności z dojazdem). Na ziemi spisują się OSP z Żurady, Osieka, Gorenic działa też olkuska i wolbromska JRG i załoga Leśnictwa Rabsztyn. W biurze, w naszym punkcie alarmowo-dyspozycyjnym uwija się Magda, która cały czas jest "na" radiu i telefonie ze służbami gaśniczymi. Jest gorąco, ale na szczęście sytuacja wydaje się już opanowana i teraz trwać będzie dogaszanie ognia. Póki co, szacunki wskazują, że pożar objął nawet hektar lasu. Wszystkim zaangażowanym w akcję bardzo dziękujemy! Apelujemy, jeszcze raz. Z ogniem w lesie i przy lesie nie ma żartów - nie palcie ognisk, grilli. Prosimy, nie ma co kusić losu. Film D.Czapla

Opublikowany przez Nadleśnictwo Olkusz, Lasy Państwowe Czwartek, 30 czerwca 2022

Przyczyny pożaru będą wyjaśniać teraz służby.

inf./film. - Nadleśnictwo Olkusz

fot. Wikipedia/Dvurekov

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje