wtorek, 13 października 2020 15:08

Dwaj kolejni biskupi zakażeni koronawirusem

Autor Marzena Gitler
Dwaj kolejni biskupi zakażeni koronawirusem

Bp. Andrzej Czaja, ordynariusz diecezji opolskiej oraz sugragan bp. Rudolf Pierskała mają koronawirusa. Kuria Diecezjalna w Opolu opublikowała komunikat na ten temat.

"Informujemy, że badanie na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, wykonane u bp. Andrzeja Czai i bp. Rudolfa Pierskały, dało wynik pozytywny. Zgodnie z zaleceniem służb sanitarnych, obaj biskupi przebywają aktualnie w izolacji domowej i podlegają zaleconym procedurom. Biskupi łączą się duchowo z wszystkimi osobami chorymi i sami proszą o modlitwę.

W związku z zaistniałą sytuacją, Kuria Diecezjalna w Opolu będzie zamknięta nie krócej niż do końca bieżącego tygodnia. W sprawach pilnych można kontaktować się z Kurią telefonicznie lub mailowo kuria@diecezja.opole.pl.

Wszelkie informacje dla katechetów zamieszczone są na stronie internetowej Wydziału Katechetycznego" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie diecezji.

Ks. Joachim Kobienia, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Opolu, w rozmowie z dzienniakrzem "Gościa Niedzielnego" poinformował, że choroba obydwu biskupów ma łagodny przebieg i obydwaj przebywają w izolacji domowej. Pododem wykonania testów były niepokojące symptomy.

Przypominamy, że ostatnio zakażenie potwierdzono też u Wiktora Skworca, arcybiskupa metropolity katowickiego oraz biskupa Romana Pindela, ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej. Pisaliśmy o tym tu:

Arcybiskup zakażony koronawirusem!
O zakażeniu poinformowano na stronie internetowej archidiecezji. W opublikowanym komunikacie archidiecezja katowicka poinformowała o zakażeniu Wiktora Skworca, arcybiskupa metropolity katowickiego. Hierarcha “po kilkudniowej kwarantannie przebywa aktualnie w izolacji domowej i podlega wskazaniom i …
Ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej zakażony koronawirusem
Oświadczenie odnośnie stanu zdrowia Biskupa Bielsko-Żywieckiego wydało Centrum Informacyjno-Medialne Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
koronawirus najnowsze informacje
Polska

Polska - najnowsze informacje