poniedziałek, 1 czerwca 2020 10:50

Opublikowano uchwałę PKW. Marszałek Sejmu ma teraz 14 dni na zarządzenie wyborów

Autor Mirosław Haładyj
Opublikowano uchwałę PKW. Marszałek Sejmu ma teraz 14 dni na zarządzenie wyborów

1 czerwca w Dzienniku Ustaw została opublikowana uchwała Państwowej Komisji Wyborczej z 10 maja 2020 r., która stwierdza brak możliwości głosowania na kandydatów w wyborach prezydenckich z 10 maja tego roku.

W tej sytuacji Marszałek Sejmu ma 14 dni na zarządzenie wyborów.

Cieszę się, że po dwudziestu paru dniach wreszcie opublikowano uchwałę PKW, bo senatorowie mieli wątpliwości, czy bez tej uchwały w ogóle powinniśmy się zajmować projektem prawa wyborczego. Skoro ta uchwała jest opublikowana, to otwiera znacznie szersze pole do działania dla senatorów. I spodziewam się, że głosowanie nad prawem wyborczym może się zdarzyć albo dzisiaj wieczorem, albo jutro rano - to zależy od tego, jak potoczą się prace w komisjach, które się w tej chwili zaczynają i jak potoczą się obrady plenarne. A jest to drugi punkt obrad

– powiedział cytowany przez portal onet.pl Grodzki.

– Spodziewam się, że głosowanie nad prawem wyborczym może się zdarzyć albo dzisiaj wieczorem, albo jutro rano

–  dodał marszałek Senatu. Zapytany o możliwość przeprowadzenia wyborów 28 czerwca Grodzki powiedział, że jego zdanie "jest tu najmniej istotne":

– Sporo uwag zgłaszali między innymi samorządowcy, że z punktu widzenia logistyki, organizacji, wynajmu lokali lepsza byłaby data lipcowa. Nie wiem, czy taka poprawka się nie pojawi. Natomiast - jaka będzie finalna decyzja Sejmu - zobaczymy.
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: onet.pl
Fot.: By Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, CC BY-SA 3.0 pl

Polska

Polska - najnowsze informacje