czwartek, 4 stycznia 2024 11:43

To już tradycja. Orkiestra Dęta Uście Solne zagra w bazylice w Szczepanowie

Autor Marzena Gitler
To już tradycja. Orkiestra Dęta Uście Solne zagra w bazylice w Szczepanowie

W niedzielę, 14 stycznia w bazylice w Szczepanowie koncert noworoczny zagra Orkiestra Dęta Uście Solne. Na wydarzenie zapraszają burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz proboszcz parafii p.w. św. Marii Magdaleny i św. Stanisława ks. Marcin Kokoszka.

Noworoczny koncert w szczepanowskiej bazylice to już tradycja. Po raz kolejny zagra go Orkiestra Dęta Uście Solne. W ubiegłym roku publiczność oklaskiwała wykonane przez zespół i solistów najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki oraz brawurowo wykonany "Marszu Radeckiego" Johanna Straussa, który zabrzmiał na zakończenie. W tym roku okazja do spotkania z lubianą i nagradzaną orkiestrą z gminy Szczurowa będzie w niedzielę, 14 stycznia br. o godzinie 16.30.  Koncert poprowadzi Jakub Sitko, a zaśpiewają Kamila Pawlik, Kasia Czarna i Karol Makuch.

Orkiestra Dęta Uście Solne to jeden z zespołów o najdłuższym stażu w Małopolsce. W lipcu 2022 roku zespół świętował swoje 95-lecie, od kilku lat ma status Stowarzyszenia, którego prezesem jest kapelmistrz orkiestry, Dawid Nowak.

Na wydarzenia zapraszają burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz proboszcz parafii p.w. św. Marii Magdaleny i św. Stanisława ks. Marcin Kokoszka. Organizatorami koncertu są Gmina Brzesko, Miejski Ośrodek Kultury oraz Bazylika Szczepanów. Głos24 objął koncert noworoczny swoim patronatem medialnym.

fot. Edyta Mizera / brzesko.pl

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka