czwartek, 22 sierpnia 2019 15:02

Osiek: Poszukiwania 92-letniej kobiety zakończone sukcesem!

Autor Szymon Majewski
Osiek: Poszukiwania 92-letniej kobiety zakończone sukcesem!

Ponad 100 osób, w tym policjanci, strażacy, przewodnik z psem tropiącym, poszukiwali od wczoraj 92-letniej kobiety, która zbierając grzyby zgubiła się w lesie.

Szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza przy wykorzystaniu dronów zakończyła się sukcesem. Wycieńczona, osłabiona i przestraszona kobieta został odnaleziona i trafiła do szpitala.

Wczoraj tj. 21 sierpnia wieczorem policjanci otrzymali informację, że 92-letnia mieszkanka powiatu olkuskiego przed południem udała się na grzyby w rejon kompleksu leśnego Witeradów- Osiek.Ponieważ seniorka dawno już powinna była wrócić z grzybobrania zaniepokojona rodzina powiadomiła policję z obawy, że coś niepokojącego mogło się stać. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania.

Policjanci i strażacy z Olkusza, funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie a także zespół obsługujący drony i przewodnik z psem tropiącym z Komendy Wojewódzkiej razem tworzyli ponad 100-osobowy zespół zaangażowany w poszukiwania seniorki.

Dzisiaj, przed 9.00 rano funkcjonariusze Policji w Olkuszu przeczesując las między miejscowością Osiek a drogą prowadzącą do miejscowości Gorenice, znaleźli na poboczu drogi leśnej, skrajnie wyczerpaną i przestraszoną 92-latkę. Seniorka na widok mundurowych próbowała się podnieść, lecz była zbyt osłabiona i uskarżała się na ból w kolanie. Nie pamiętała także kiedy wyszła z domu i jaki jest dzień tygodnia. Funkcjonariusze natychmiast przetransportowali seniorkę do miejsca zamieszkania, gdzie czekała karetka pogotowia

info i foto: KWP w Krakowie

Gazeta - najnowsze informacje