wtorek, 30 kwietnia 2024 10:54

Aż osiem firm chce wybudować ten żłobek w Krakowie

Autor Katarzyna Domagała
Aż osiem firm chce wybudować ten żłobek w Krakowie

Jak informuje Miasto Kraków, jest bardzo duże zainteresowanie budową żłobka samorządowego przy ul. Jabłonkowskiej 29a. Aż osiem firm zgłosiło się do przetargu. Propozycje są aktualnie analizowane.

Przy ul. Jabłonkowskiej 29a w Krakowie na miejscu dawnego przedszkola powstanie żłobek samorządowy dla 150 maluchów. Miasto ogłosiło przetarg, do którego zgłosiło się aż osiem firm.

Punktem wyjścia dla realizacji nowego żłobka na os. Widok jest koncepcja oraz program funkcjonalno-użytkowy – dokumenty opracowane na zlecenie ZIM w ubiegłym roku przez biuro Ziółkowska Studio Architekt Paulina Zalewska-Ziółkowska z Gdańska. Zgodnie z planem będzie to budynek niepodpiwniczony z dwoma kondygnacjami i płaskim dachem. Sale dla dzieci będą zlokalizowane od strony wschodniej, zachodniej i południowej, co pozwoli na odpowiednie doświetlenie pomieszczeń. Główne wejście zaplanowano na elewacji frontowej od strony północnej. Budynek będzie realizowany w technologii modułowej - czytamy w informacji Miasta.

Do dyspozycji maluchów ma być osiem sal z sanitariatami oraz sala warsztatowa z węzłem sanitarnym. Pojawi się również zaplecze administracyjno-socjalne, gabinet terapeutyczny i zaplecze kuchenne. Zagospodarowane zostanie też otoczenie żłobka.

#BudujemyDlaMieszkańców Ż ł o b k i Takie zainteresowanie to lubimy😊. Aż 8 ofert wpłynęło w przetargu na zaprojektowanie...

Opublikowany przez Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie Wtorek, 30 kwietnia 2024

Osiem firm powalczy o budowę

W przetargu ogłoszonym przez Zarząd Inwestycji Miejskich na budowę nowej placówki wpłynęło aż osiem ofert. Propozycje są obecnie analizowane. Co ważne, część z nich mieści się w założonym budżecie wynoszącym blisko 18 mln zł.

Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, uzyskanie niezbędnych decyzji zezwalających na realizację robót oraz wybudowanie nowej placówki. W tym celu konieczne będzie wyburzenie starego budynku przedszkola. Planowany termin realizacji wszystkich elementów zadania ma wynieść 20 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Zadanie objęte jest dofinansowaniem w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "Maluch+" 2022-2029 finansowanym ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Źródło: krakow.pl

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka