niedziela, 11 grudnia 2022 10:47

Oświęcim. Dramat na Osiedlu Chemików. Sąsiedzi wyczuli dym i wezwali straż - było za późno

Autor Tomasz Stępień
Oświęcim. Dramat na Osiedlu Chemików. Sąsiedzi  wyczuli dym i wezwali straż - było za późno

W nocy z piątku na sobotę (09/10.12.2022) w jednym z mieszkań na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu doszło do pożaru, który okazał sie tragiczny w skutkach. Strażacy na podłodze znaleźli 52-letniego mężczyznę. Już nie żył.

Do zdarzenia przy ulicy 3 Maja doszło tuż przed północą. Dwaj mieszkańcy bloku wyczuli dym, a następnie zlokalizowali, że wydobywa się on z mieszkania na czwartym piętrze. W związku z powyższym wezwali służby ratunkowe i zaalarmowali pozostałych mieszkańców. Następnie pomimo silnego zadymienia weszli do mieszkania, z którego wyprowadzili dwie kobiety.

– W trakcie akcji gaśniczej strażacy w jednym z pokojów na podłodze znaleźli mężczyznę nie posiadającego funkcji życiowych. Niestety pomimo niezwłocznie przeprowadzonej resuscytacji życia 52- letniego mężczyzny nie udało się uratować. Do szpitala na leczenie została przewieziona jego 54-letnia konkubina oraz jej 78-letnia matka – informuje Małgorzata Jurecka z oświęcimskiej komendy policji.

Na miejscu działało również 5 zastępów z JRG Oświęcim, 2 zespoły ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Zwłoki mężczyzny zgodnie z poleceniem prokuratora zostały zabezpieczone do sekcji.  Przyczyny pożaru określi biegły z zakresu pożarnictwa. W trakcie dalszego postępowania śledczy ustalą dokładne okoliczności tego tragicznego pożaru.

W dniu 9.12 zostaliśmy zadysponowani do pożaru w jednym z mieszkań, w budynku wielorodzinnym przy ulicy 3 Maja w...

Opublikowany przez OSP Oświęcim Sobota, 10 grudnia 2022


fot: OSP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka