sobota, 16 stycznia 2021 13:14

Oświęcim. Ledowe ekrany niedługo staną przy przystankach

Autor Wiktoria Mitura
Oświęcim. Ledowe ekrany niedługo staną przy przystankach

W Oświęcimiu rozpoczęły się przygotowania do montażu 11 tablic informacji pasażerskiej. Do końca stycznia cztery ledowe ekrany pojawią się na przystankach wzdłuż ul. Dąbrowskiego - naprzeciwko placu Kościuszki, po obu stronach cmentarza żydowskiego i kościele parafialnym.

Prace obejmują wykonanie przyłączy instalacji zasilających i montaż ekranów.

Na elektronicznych ekranach podany zostanie rzeczywisty czas przyjazdu i odjazdu autobusów, a także informacja o opóźnieniach. Do połowy roku kolejne tablice informacji pasażerskiej będą też przy ul. Powstańców Śląskich, ul. Stanisławy Leszczyńskiej, ul. Jędrzeja Śniadeckiego i al. Juliusza Słowackiego. Podróżni będą mogli skorzystać z trzech biletomatów.

Tablice informacji pasażerskiej to część inwestycji komunikacyjnych, które są realizowane przy wsparciu pieniędzy unijnych i służą usprawnieniu podróżowania środkami transportu miejskiego. Inwestycja kosztuje 1,35 mln zł. Miasto pozyskało dofinansowanie unijne w wysokości 1 mln zł.

Pasażerowie komunikacji miejskiej będą mieli do dyspozycji dwustronne tablice 5 – 9 wierszowe z czarnym tłem. Urządzenia mają gwarantować 50 tys. godzin nieprzerwanej pracy. Na tablicach wyświetlana będzie informacja o linii, kierunku i minutach do odjazdu. Dla osób niewidomych przewidziano komunikaty głosowe. Na tablicach znajdzie się też miejsce na nazwę przystanku i herb miasta, logo Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz zegar. Z kolei biletomaty będą miały cztery wersje językowe.

info i foto: UM Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje