środa, 28 kwietnia 2021 13:14

Oświęcim. Podwójna głupota 29-latka. Spowodował wypadek będąc nietrzeźwy

Autor Norbert Kwiatkowski
Oświęcim. Podwójna głupota 29-latka. Spowodował wypadek będąc nietrzeźwy

Policjanci oświęcimskiej drogówki zatrzymali 29 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który będąc pod wpływem alkoholu doprowadził do wypadku drogowego, w którym ranny został jego pasażer. Mężczyzna jest podejrzany również o posiadanie amfetaminy.

Policjanci drogówki zostali wczoraj skierowani na miejsce wypadku w Oświęcimiu. W trakcie czynności, ustalili, że kierowca samochodu marki Seat,  wyprzedzając inne pojazdy z dużą prędkością,  stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego wypadł z jezdni po czym uderzył w przydrożną latarnię, a następnie w ogrodzenie parku i drzewo. W wypadku ranny został 41 – letni mieszkaniec Oświęcimia, który był pasażerem pojazdu. Poszkodowany został przewieziony do szpitala na leczenie. PBadanie stanu trzeźwości kierowcy seata wykazało 2,3 promila alkoholu. Podczas jego przeszukania policjanci ujawnili woreczek z amfetaminą.

Padło podejrzenie, że w chwili zdarzenia mężczyzna był również pod wpływem narkotyków, więc do badań toksykologicznych została mu pobrana krew. Następnie, 29 – latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 4,5 roku pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Info oraz foto: małopolska.policja.gov.pl

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje