piątek, 14 lutego 2020 13:26

Oświęcim. Poszukiwany listem gończym w końcu wpadł

Autor Katarzyna Domagała
Oświęcim. Poszukiwany listem gończym w końcu wpadł

11 lutego policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali poszukiwanego listem gończym mężczyznę. Był ścigany przez dwa lata.

Początkiem lutego 2020 policjanci ustalili, że w jednym z oświęcimskich mieszkań może ukrywać się 45 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim, który od dwóch lat był ścigany przez sąd listem gończym w celu odbycia kary więzienia za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Ustalenia  policjantów potwierdziły się, gdy we wtorek rano (11.02.2020) weszli do wytypowanego mieszkania i zatrzymali 45 – latka. W trakcie czynności ustalili, że aby uniknąć kary za przestępstwo poszukiwany długo ukrywał się za granicą.

Zatrzymany trafił do oświęcimskiej komendy Policji, a następnie został doprowadzony do jednego z zakładów karnych,  gdzie spędzi następne pół roku.

Policja apeluje do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości,  o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112.

Info, foto: KPP Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje