środa, 8 stycznia 2020 10:53

Oświęcim. Ranił żonę nożem. Policja zareagowała w porę

Autor Katarzyna Domagała
Oświęcim. Ranił żonę nożem. Policja zareagowała w porę

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali 52 – letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o uszkodzenie nożem ciała swojej żony

Mężczyzna zbiegł z mieszkania, w którym doszło do zdarzenia, a następnie próbował się ukryć w jednym z miejskich pustostanów.

W nocy z 4/5 stycznia 2020, tuż przed godziną 1. policjanci zostali powiadomieni przez ratowników medycznych o udzieleniu pomocy 45 - letniej mieszkance Osiedla Zasole w Oświęcimiu. Gdy kobiet została znaleziona, miała ranę kłutą klatki piersiowej o długości jednego centymetra. Z opinii lekarzy wynikało również, że rana nie zagrażała życiu.

W trakcie czynności sprawdzających policjanci ustalili, że to 52-letni mąż kobiety odpowiada za uszkodzenie ciała. Policjanci natychmiast sporządzili rysopis mężczyzny i przekazali go patrolującym miasto służbom. W niespełna pół godziny jeden z patroli dostrzegł 52 – latka na terenie jednego z pustostanów przy ulicy Leszczyńskiej. W trakcie zatrzymania mężczyzna kilkakrotnie dopuścił się znieważenia funkcjonariuszy, lecz szybko trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,2 promila alkoholu.

6. stycznia podejrzany wraz zebranymi przez policjantów dowodami został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej, gdzie usłyszał zarzut uszkodzenia ciała, użycia groźby karalnej oraz znieważenia policjantów. Ponadto,  zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania,  zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną, a także policyjny dozór.

Za uszkodzenie ciała grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, za groźbę karalną grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, natomiast za znieważenie policjanta grozi kara pozbawienia wolności do roku.

Info, foto: KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje