piątek, 19 marca 2021 14:00

Babice. Po pijanemu skosił słup. Zatrzymali go inni kierowcy

Autor Norbert Kwiatkowski
Babice. Po pijanemu skosił słup. Zatrzymali go inni kierowcy

W  dniu 19 marca br. nad ranem służby ratunkowe interweniowały w  Babicach na ulicy Śląskiej, gdzie doszło do kolizji drogowej z udziałem  nietrzeźwego  kierowcy.

Według wstępnych ustaleń policji,  42- letni mieszkaniec powiatu bieruńsko – lędzińskiego kierując samochodem marki Opel Tigra zjechał z jezdni a  następnie uszkodził znak drogowy, po czym uderzył w słup telekomunikacyjny. W  wyniku uderzenia słup się złamał.

Świadkami  zdarzenia było dwóch, jadących tą samą trasą kierowców. Wezwali oni służby ratunkowe, a następnie pospieszyli udzielić pierwszej pomocy  kierowcy. Okazało się, że prowadzący samochód mężczyzna, nie doznał  poważniejszych obrażeń ciała, jednakże świadkowie wyczuli od niego woń  alkoholu. Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego kierowcę z rąk wzorowych  obywateli. Jak się okazało w jego organizmie znajdowało się  2,6 promila alkoholu.

Mężczyzna trafił do oświęcimskiej  komendy Policji. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara  pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka  kara grzywny.

fot: KPP w Oświęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje