poniedziałek, 13 czerwca 2022 10:54

Paluszki za 55 groszy, papierosy za 2,19. Do sieci trafiła gazetka Biedronki z 1999 roku [FOTO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Paluszki za 55 groszy, papierosy za 2,19. Do sieci trafiła gazetka Biedronki z 1999 roku [FOTO]

Wow! To chyba jedyne słowo, które przychodzi nam na usta, gdy widzimy ceny sprzed 23 lat. Do sieci trafiła gazetka Biedronki z 1999 roku, na której doskonale widać, jak zmieniły się ceny od tego czasu. Śmiało można przyznać, że wygląda to na inny świat cenowy...

Proszę państwa, tak, to prawda! Nie mamy złudzenia optycznego. W 1999 roku rodzina Kowalskich podjeżdżając swoim Fiatem 126 p na zakupy do Biedronki nie musiała wyciągać garnka ze złotem!

Ceny w tym niezwykle popularnym dyskoncie były naprawdę "przyjemne". Ale może trochę konkretów...

Puszka tuńczyka kosztowała 2,25 zł, a obecnie... za mniej niż 5 zł nie mamy co szukać. Mrożona pizza za 2.59 zł. Nie no przesada, taki rarytas w cenie dzisiejszego batona? To nie może być prawda...

My upieramy się przy tym, że to nie fikcja, a nawet mamy dowody! Ale to nie wszystko... Puszka jedzonka dla naszego ukochanego pupila za 1.99 zł. I to całkiem smaczna, z tego co pamiętamy. Nie może być!

I coś na deser. Paluszki za 55 groszy... Pisząc o tej cenie aż się proszą słowa Franka Dolasa z sagi Jak rozpętałem II Wojnę Światową: "Ludzie, ludzie - ja oszalałem, pieniążki wam rozdaję".

My naprawdę nie kłamiemy! Ale bez dowodów i tak wiemy, że nam nie uwierzycie, dlatego najlepiej zerknijcie sami:

Fot. Kwejk/edycja własna

Małopolska - najnowsze informacje