wtorek, 4 lipca 2017 16:04

Paweł Pietryja i Aneta Wojtkowska Akademickimi mistrzami Europy

Autor Redaktor Techniczny

W Ljubljanie rozegrano Akademickie Mistrzostwa Europy w badmintonie. Kolejny sukces osiągnęli pszczyńscy badmintoniści. Reprezentując Uniwersytet Opolski w stolicy Słowenii wywalczyli trzy medale. Najpierw stanęli na trzecim stopniu podium w turnieju drużynowym. W składzie UO byli: Aneta Wojtkowska, Kornelia Marczak, Matusz Dubowski i Paweł Pietryja.

Dwa dni później rozpoczęli zmagania w turnieju indywidualnym. Para Pietryja/ Wojtkowska była rozstawiana z numerem 1. I sprostała wyzwaniu. W finałowej rozgrywce pokonali studentów z Strasburga Mateo Martinez/Alix Saumier 21:16, 21:15.

Brązowy medal w grze deblowej wywalczyła także Kornelia Marczak. Wspólnymi siłami z Anetą Wojtkowską dobrnęły do półfinału, gdzie po 59 minutach gry uległy Turczynkom Özge Bayrak/ Cemre Fere.

Kornelia awansowała także do ćwierćfinału singla kobiet.

Dobre wyniki są kontynuacją dobrej formy naszych zawodników. Dwa tygodnie temu zdobyli medale Mistrzostw Polski rozgrywanych w Białymstoku. Przed nimi jeszcze turniej w Gatczynie (niedaleko St. Petersburga). Apogeum formy powinno przyjść jednak w sierpniu. Wtedy to, w Glasgow Paweł i Aneta będą reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata.