wtorek, 30 kwietnia 2024 12:11

Starszy mężczyzna siedział na ławce. Nie było z nim kontaktu, a z jego ust wydobywał się zapach acetonu

Autor Mirosław Haładyj
Starszy mężczyzna siedział na ławce. Nie było z nim kontaktu, a z jego ust wydobywał się zapach acetonu

W poniedziałek (29 kwietnia) strażnicy miejscy interweniowali na ul. Lubicz w sprawie mężczyzny, który cierpiał na kwasicę ketonową.

W poniedziałek (29 kwietnia) strażnicy miejscy zauważyli siedzącego przy przystanku MPK na ul. Lubicz starszego mężczyznę. Senior miał opuszczoną głową i wyglądał, jakby spał. Mundurowi postanowili jednak upewnić się, czy wszystko z nim w porządku.

– Gdy podeszliśmy do niego, okazało się, że jest bardzo blady, płytko oddycha, a z jego ust wydobywa się ślina. Próbowaliśmy go dobudzić, jednak to nie przyniosło żadnych efektów. Dopiero charakterystyczny zapach acetonu z jego ust naprowadził nas na trop, co jest przyczyną jego niedyspozycji – kwasica ketonowa. Po udrożnieniu dróg oddechowych natychmiast wezwaliśmy na miejsce pogotowie i do momentu przyjazdu ratowników monitorowaliśmy jego funkcje życiowe

– relacjonują strażnicy miejscy.

Ratownicy medyczni, którzy chwilę później przybyli na miejsce, potwierdzili podejrzenia mundurowych. Stwierdzili również, że życie seniora jest zagrożone i postanowili, że przetransportują mężczyznę do szpitala.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka