środa, 24 maja 2023 08:46

Pędził po pijaku hulajnogą elektryczną. Rajd zakończył na krawężniku

Autor Patryk Trzaska
Pędził po pijaku hulajnogą elektryczną. Rajd zakończył na krawężniku

Pędził nocą hulajnogą elektryczną, jednak zapomniał, że wcześniej pił. 27-letni mieszkaniec Nowego Sącza swój rajd zakończył na krawężniku. Urazy nie są jednak teraz szczytem jego zmartwień, bowiem sprawą zainteresowała się policja.

Tę przejażdżkę 27-letni sądeczanin z pewnością długo będzie wspominał. Mężczyzna w sobotę, (20 maja) około godziny 23:00 jechał hulajnogą elektryczną przez osiedle Nawojowska w Nowym Sączu.

Kiedy najechał na krawężnik, stracił panowanie nad hulajnogą, przewrócił się i doznał urazu. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia i patrol Policji. Urazy to jednak nie jedyne zmartwienie sądeczanina. Okazało się bowiem, że 27-latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że ma w organizmie 1,9 promila alkoholu.

Teraz sądeccy policjanci będą wyjaśniać okoliczności tego wypadku. W związku z tym, że obowiązujące przepisy zabraniają kierowania hulajnogą osobie znajdującej się w stanie nietrzeźwości (a także w stanie po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie do alkoholu), mężczyzna odpowie również za to wykroczenie.

Grozi mu mandat w wysokości 2,5 tys. złotych, chyba że sprawa zostanie skierowana do sądu, który może orzec zdecydowanie wyższą grzywnę.

fot. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka