czwartek, 12 października 2023 14:59

Nie mając uprawnień, pędził po ulicach Krakowa z prędkością 170 km/h!

Autor Mirosław Haładyj
Nie mając uprawnień, pędził po ulicach Krakowa z prędkością 170 km/h!

Jednym z zadań policjantów krakowskiej drogówki jest eliminowanie zagrożeń wynikających z rozwijania nadmiernych prędkości przez niektórych uczestników ruchu drogowego. W minioną niedzielę o konsekwencjach prowadzenia motocykla z nadmierną prędkością przekonał się 32-letni mieszkaniec Krakowa.

8 października policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie pełniąc służbę na ulicy Konopnickiej, zauważył kierującego motocyklem mężczyznę, który ewidentnie poruszał się z nadmierną prędkością. Funkcjonariusz dokonał pomiaru jego prędkości, która po zmierzeniu wykazała, że w miejscu, w którym obowiązywało ograniczenie do 70 km/h motocyklista rozwinął prędkość 175 km/h. Funkcjonariusz, który w tym dniu pełnił służbę na motocyklu, zatrzymał do kontroli drogowej 32-letniego mieszkańca Krakowa. Jak się okazało, mężczyzna posiadał jednie prawo jazdy kategorii B. Nie posiadał natomiast uprawnień umożliwiających mu legalne poruszanie się motocyklem. W związku z zaistniałą sytuacją 32-latkowi zatrzymane zostało prawo jazdy, którym się posługiwał. Ponadto za przekroczenia prędkości funkcjonariusz nałożył na kierującego mandat karny w wysokości dwóch i pół tysiąca złotych. Na konto kierowcy zapisane zostało także 15 punktów karnych. Ze względu na brak uprawnień do kierowania motocyklem sporządzona została stosowna dokumentacja, która wraz z wnioskiem o ukaranie zostanie przekazana do sądu.

W tej sytuacji 32-latek musi liczyć się z decyzją o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 do 36 miesięcy oraz grzywną nawet do 30 tysięcy złotych. Policjanci w dalszym ciągu będą zwracać baczną uwagę na brawurowe zachowanie kierowców poruszających się po krakowskich ulicach.

Inf. i foto: KMP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka