czwartek, 28 października 2021 07:20

Perfumy damskie – niezapomniane nuty zapachowe

Autor Artykuł sponsorowany
Perfumy damskie – niezapomniane nuty zapachowe

Perfumy damskie – niezapomniane (i trafione) nuty zapachowe

Perfumy damskie to jeden z lepszych prezentów, jakie można dostać od kogoś lub sprawić sobie samej. Producenci perfum oferują je w bardzo szerokiej gamie. Dlatego jednym z głównych problemów może okazać się wybór tych jedynych perfum, z których zapachem będziemy się w pełni identyfikować.

Nuty zapachowe, które decydują o tym, jak dane perfumy pachną, to nieograniczona ilość kombinacji i proporcji poszczególnych aromatów, czyli składników perfum. Nuta głowy, nuta serca i nuta bazy stanowią o tym, jaki perfumy maja charakter, jaki aromat jest ich wizytówką i co jest bazą perfum. Komponowanie zapachów jest więc prawdziwą sztuką. Za sztukę, często opartą na metodzie prób i błędów, można też uznać dobranie dla siebie odpowiednich perfum. Odpowiednich, czyli takich, które nas nie drażnią, a po których użyciu odczuwamy komfort. Damskie perfumy idealnie dobrane to po prostu takie, których armat nam się podoba. Takie perfumy stają się często nasza wizytówką – wtedy to wiele kobiet korzysta z danego zapachu przez wiele lat, a niekiedy nawet przez całe życie. Dlatego też warto zainwestować trochę czasu, by poznać specyfikę perfum.

Perfumy kwiatowe czy inne?

Zapachy damskie to wiele opcji do wyboru. Dziś perfumy dla kobiet są produkowane masowo przez duże firmy modowe i kosmetyczne. Jednak podstawy receptur są niezmienne od wieków, wtedy to kobiety używały pachnących olejków z mieszanek różnych ziół, kwiatów oraz owoców. Dziś poza naturalnymi składnikami perfumy damskie zawierają także składniki syntetyczne. Jednak mimo różnic damskie perfumy praktycznie od zawsze dzieli się na kompozycje:

  • zapachy kwiatowe – popularne kwiaty to:  jaśmin, róża, fiołek czy gardenia;
  • szyprowe – kompozycja: jaśminu, bergamotki, dębu i cytrusów;
  • aldehydowe;
  • fougere – paprocie, mech, lawenda;
  • perfumy orientalne – zapachy egzotyczne; to połączenie wanilii i piżma z aromatami kwiatów i drzew;
  • cytrusowe – jak sama nazwa wskazuje, to kompozycja aromatów takich owoców jak: limonka, cytryna, pomarańcza, grejpfrut czy mandarynka.

Można by śmiało zaryzykować twierdzenie, że ile kobiet, tyle preferencji co do wyboru odpowiednich perfum.

Oryginalne perfumy damskie – jak dobrze wybrać?

Markowe perfumy charakteryzują nie tylko zmysłowe zapachy, ale także trwałość zapachu. Z tego też powodu są one dobrą inwestycją. Dlatego też przy wyborze ulubionych perfum dobrze jest się kierować tym, przez kogo zostały one wyprodukowane. Poza tym należy rozróżnić perfumy od tego, czym są wody perfumowane, woda toaletowa i wody kolońskie – te kategorie stanowią właśnie między innymi o trwałości zapachu https://ofio.pl/biblioteka/90640/woda-toaletowa-a-woda-perfumowana-czym-sie-roznia/. Jeśli nie jesteśmy do końca pewne, czy dane perfumy będą dla nas odpowiednie, możemy zakupić próbkę perfum https://przetestujperfumy.pl/ i w ten sposób przetestować perfumy światowej sławy, takie jak z logo Chanel czy Calvin Klein.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje