sobota, 21 października 2023 06:20

Piękny prezent dla pacjentów nowego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Bochni

Autor Katarzyna Jamróz
Piękny prezent dla pacjentów nowego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Bochni

Graby, tuje, ale też hortensje, róże i lawendy posadzili uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie obok nowego budynku Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Bochni. Wszystko to w ramach akcji koordynowanej przez dwie nauczycielki: Barbarę Radzięta i Olgę Mleczko.

Kilka dni temu młodzież CKZiU w Łapanowie przez kilka godzin pracowała obok budynku ZOL. Porządkowali trawniki, wyrywali chwasty i sadzili nowe krzewy i kwiaty. – Wszystko to po to, by pacjentom ZOL, którzy już niebawem przeprowadza się do nowego budynku było przyjemniej – podkreśla Renata Weiss, Naczelna Pielęgniarka Szpitala Powiatowego w Bochni, jedna z inicjatorek akcji.

Fot. SP ZOZ w Bochni

Drugą inicjatorką jest Urszula Maślak pielęgniarka oddziałowa oddziału opiekuńczo-leczniczego w bocheńskiej lecznicy. To dzięki niej młodzież tak pięknie udekorowała otoczenie nowego zakładu. Pacjenci przez okno będą mogli podziwiać łososiowe róże, lawendę i  białe hortensje. Zieloną ścianę utworzą też tuje i graby sadzone naprzemiennie. Efekt będzie widoczny już na wiosnę.

Warto dodać, że krzewy i kwiaty pochodzą z prywatnych ogrodów uczniów i nauczycieli. Akcję wsparła też zaprzyjaźniona z łapanowską placówką szkółka ogrodnicza. – Dziękuje dyrektorowi szkoły Panu Jarosławowi Marcowi, pracownikom, a przede wszystkim uczniom, którzy pomogli i zaangażowali się w realizację tej akcji— mówi Jarosław Kycia dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Inf./Fot. SP ZOZ w Bochni

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka