poniedziałek, 22 maja 2023 12:40

Pijana 12-latka weszła do wody. Na pomoc ruszyli jej koledzy

Autor Norbert Kwiatkowski
Pijana 12-latka weszła do wody. Na pomoc ruszyli jej koledzy

To były prawdziwe chwilę grozy, które mogły zakończyć się tragedią. W Oświęcimiu, pijana 12-latka weszła w niedzielę wieczorem do zbiornika Kruki. Stan dziewczynki był na tyle poważny, że na pomoc musieli ruszyć jej koledzy.

Do zdarzenia doszło 21 maja. Tuż po godzinie 20 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące 12 – letniej mieszkanki Oświęcimia, która będąc pod wpływem alkoholu weszła do zbiornika wodnego Kruki. Nad brzegiem policjanci zastali czworo nastolatków w wieku od 11 do 14 lat oraz przemoczoną i zziębniętą,  lecz przytomną nastolatkę.

Policjanci natychmiast przenieśli ją do radiowozu, aby ją ogrzać, a także monitorowali jej stan zdrowia.  Następnie dziewczynka pod opieką ratowników medycznych została przewieziona do szpitala na leczenie. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało – 1,4 promila alkoholu.

W trakcie czynności policjanci wstępnie ustalili, że nastolatkowie dowiedzieli się, że ich koleżanka nad wodą przebywa sama. Zaniepokojeni pobiegli nad brzeg zbiornika wodnego. Kiedy byli już na miejscu okazało się, że dziewczyna znajdowała się po pas w wodzie. Wyciągnęli ją na brzegi i wezwali służby ratunkowe.  Aktualnie policjanci ustalają okoliczności w jakich dziewczyna nabyła alkohol w postaci wódki.

Wielkie podziękowania za prawidłową reakcję należą się nastolatkom, którzy udzielili pomocy koleżance. Zaniepokojeni zachowaniem dziewczyny nie zlekceważyli powyższego faktu. Dzięki temu być może  ocalili, jej życie.

fot. KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka