czwartek, 19 stycznia 2023 11:37

Pijany mężczyzna stał na wale przeciwpowodziowym. Chwilę później jego życie było w niebezpieczeństwie

Autor Norbert Kwiatkowski
Pijany mężczyzna stał na wale przeciwpowodziowym. Chwilę później jego życie było w niebezpieczeństwie

Ta historia mogła zakończyć się tragicznie. Nietrzeźwy mężczyzna stoczył się z wału przeciwpowodziowego. Na szczęście całą sytuację dostrzegł go senior i wezwał służby ratunkowe.

18 stycznia tuż po godzinie 15 operator numeru alarmowego 112 odebrał telefon od 80 – letniego mieszkańca Brzeszcz, który powiadomił, że podczas spaceru z psem zauważył leżącego w błocie u podnóża wału rzeki Wisły, nietrzeźwego mężczyznę.

Na miejsce natychmiast podjechał jeden z policyjnych patroli. Policjanci podziękowali seniorowi za zgłoszenie. Z uwagi, że nietrzeźwy był wychłodzony okryli go kocem termicznym i umieścili w radiowozie. Ustalili, że jest to 50 – letni mieszkaniec Brzeszcz.

Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,5 alkoholu. W związku z faktem, iż mężczyzna uskarżał się na ból w okolicy szczęki, mundurowi przewieźli go do szpitala. Po badaniach lekarskich okazało się, że w wyniku upadku z wału doznał złamania szczęki.

- Za prawidłową reakcję bardzo dziękujemy panu Władysławowi z Brzeszcz.  Widząc sytuację mogącą zagrozić życiu człowieka, nie pozostawił mężczyzny bez pomocy. - napisano w komunikacie policji.

Nie daj zamarznąć. Powiadom służby.

W dalszym ciągu policjanci apelują o reagowanie na sytuacje, w których widzimy, że życie bądź zdrowie ludzkie może być zagrożone. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112.

Foto. KPP w Oświęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje