wtorek, 14 listopada 2023 17:00

Pijany mężczyzna strzelał z pistoletu w centrum miasta. Grozi mu więzienie

Autor Katarzyna Jamróz
Pijany mężczyzna strzelał z pistoletu w centrum miasta. Grozi mu więzienie

Dzielnicowi z oświęcimskiej komendy policji, dzięki wzorowej reakcji jednego z mieszkańców Oświęcimia, zatrzymali nietrzeźwego 52 – latka. Mężczyzna strzelał z wiatrówki w miejscu publicznym.

Wczoraj (13 listopada) tuż po godzinie 13 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Oświęcimia, dotyczące mężczyzny, który, idąc przez plac Pokoju w Oświęcimiu, strzela z pistoletu na kulki. Z relacji zgłaszającego wynikało również, że mężczyzna kieruje się w stronę ulicy Szpitalnej.

Najbliżej wskazanego miejsca byli dzielnicowi. Na podstawie rysopisu podanego przez zgłaszającego oraz kierunku, w którym się poruszał,  mundurowi szybko zlokalizowali, a następnie zatrzymali agresora. Okazał się nim 52-letni mieszkaniec gminy Oświęcim. Mężczyzna posiadał przy sobie pistolet przypominający broń palną, zasilany dwutlenkiem węgla, magazynek z kilkunastoma metalowymi kulkami o kalibrze 4,5 mm oraz pojemnik wypełniony metalowymi kulkami.

Przedmioty zostały zabezpieczone, natomiast ich posiadacz trafił do pomieszczeń zatrzymanych oświęcimskiej komendy policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,4 promila alkoholu.

W tej sprawie wszczęte zostało postępowanie w związku z podejrzeniem, iż sprawca swoim zachowaniem naraził osoby postronne na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, bądź życia oraz zniszczenia mienia.  Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie.

Na podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie zasługuje mieszkaniec Oświęcimia, który zauważył niebezpieczeństwo i natychmiast powiadomił służby. Dzięki jego spostrzegawczości i rozsądkowi sprawca został szybko zatrzymany.


Widzisz? Reaguj na duże zagrożenia i drobne zdarzenia.

O reagowanie na przestępstwa, wykroczenia, czy też inne niebezpieczne zdarzenia apelujemy do wszystkich mieszkańców. Aby powiadomić służby wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112.

Inf. i foto: KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka