czwartek, 6 lutego 2020 11:52

Pijany obcokrajowiec zdemolował przystanek w Skawinie

Autor Katarzyna Domagała
Pijany obcokrajowiec zdemolował przystanek w Skawinie

Skawińscy policjanci na gorącym uczynku zatrzymali  20-letniego obcokrajowca, który kopiąc i uderzając pięściami rozbił  szyby w wiacie przystankowej w Skawinie. Mężczyzna usłyszał  zarzut. Za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (2 lutego br.). Policjanci z  Komisariatu Policji w Skawinie, podczas nocnego patrolowania ulic  miasta, zauważyli młodego mężczyznę demolującego przystanek  autobusowy. Wandal rozbijał szyby w wiacie przystankowej. Policjanci  natychmiast podjęli interwencję. Na ich widok mężczyzna próbował zbiec,  zatrzymując nadjeżdżającą taksówkę, lecz mundurowi udaremnili mu próbę  ucieczki i go zatrzymali. Wandalem okazał się  20-letni obcokrajowiec, mieszkający w Skawinie. Od mężczyzny czuć było  silną woń alkoholu, jego mowa była bełkotliwa, co wskazywało na to, że  był kompletnie pijany.  Podczas całej interwencji był bardzo agresywny  wobec policjantów, szarpał się i nie wykonywał  ich poleceń. Został jednak szybko i skutecznie przez nich  obezwładniony. Z uwagi na upojenie alkoholowe wandal trafił do  pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Kolejnego dnia, po wytrzeźwieniu, 20-latek usłyszał zarzut  uszkodzenia trzech szyb wiaty przystankowej  (art. 288 § 1 kk). Wartość  poniesionych strat w wyniku tego przestępstwa wyceniono  na kwotę ponad 1500 zł.  Za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat  pozbawienia wolności.

Info, foto: Policja

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje