czwartek, 16 września 2021 09:13

Piknik Ekologiczny w Myślenicach już 25 września - wymień odpady na sadzonki

Autor Norbert Kwiatkowski
Piknik Ekologiczny w Myślenicach już 25 września - wymień odpady na sadzonki

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka zaprasza na Piknik Ekologiczny, który odbędzie się w sobotę 25 września od godziny 9:00 do 13:00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Żeromskiego 2 w Myślenicach. W ramach imprezy mieszkańcy za zebrane selektywnie odpady otrzymają sadzonki kwiatów, drzew lub krzewów. W programie imprezy zaplanowano mnóstwo atrakcji dla dzieci!

- Serdecznie zapraszam na tegoroczny Piknik Ekologiczny. Jak zawsze podkreślam - dbałość o otaczające nas środowisko i czyste powietrze to niezwykle ważne zadanie dla każdego z nas. Musimy stale podnosić świadomość społeczeństwa o segregowaniu odpadów, czy dbałości o tereny zielone. W ramach pikniku odbędą się także warsztaty plastyczne o tematyce ekologicznej, a dzieci skorzystają także z dmuchanego parku rozrywki. Wstęp na imprezę jest całkowicie darmowy, natomiast wszystkie datki zbierane do puszek zostaną przekazane na cel charytatywny - leczenie Hani Grzechackiej - mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Podczas imprezy będzie można wymienić wyselekcjonowane odpady na sadzonki. Wymiana odpadów będzie możliwa w godzinach 9.00-13.00

Jedną sadzonkę można otrzymać za:

- 2 kg puszek ALU
- 5 kg zakrętek
- 5 kg butelek PET
- 5 kg baterii / akumulatorów
- 25 kg makulatury
- 20 kg małego sprzętu AGD (np. suszaki żelazko, czajniki, odkurzacze) - sprzęt musi być kompletny
- 1 szt. dużego sprzętu AGD (np. lodówki, pralki, telewizory) - sprzęt musi być kompletny

Dostępne sadzonki to między innymi tuje, szmaragdy, wrzosy, tawuły, jałowce, kwiaty domowe, cyprysy.

Podczas Pikniku Ekologicznego odbędzie się ponadto spotkanie z ekodoradcami UMiG Myślenice, będzie możliwość wypełnienia obowiązkowej deklaracji CEEB odnośnie źródeł ogrzewania oraz uzyskania informacji o aktualnych dofinansowaniach. Piknik jest jednocześnie zakończeniem projektu realizowanego przez Gminę Myślenice pod nazwą: Wymiana źródeł ciepła na niskoemisyjne w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie Gminy Myślenice w ramach RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Źródło: UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje