niedziela, 19 grudnia 2021 12:07

Pilne: W Polsce potwierdzono siedem przypadków wariantu Omikron. „Jest bardzo zakaźny”

Autor Mirosław Haładyj
Pilne: W Polsce potwierdzono siedem przypadków wariantu Omikron. „Jest bardzo zakaźny”

Wiceminister zdrowia poinformował w niedzielę, że w Polsce potwierdzonych jest już siedem przypadków nowego wariantu koronawirusa omikron.

Waldemar Kraska przekazał na antenie TVP.info informację o kolejnych przypadkach wariantu Omikron w Polsce. Łącznie jest ich 7.

- Mamy potwierdzonych już siedem przypadków nowego wariantu koronawirusa omikron".

Wiceszef resortu zdrowia podkreślił, że "mutacja jest bardzo zakaźna" i dodał:

-Rozprzestrzenia się w tempie, którego nie widzieliśmy w poprzednich wariantach.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze, że kolejne przypadki nowego wariantu to mężczyzna z powiatu piaseczyńskiego, mężczyzna z Warszawy oraz kobieta-obcokrajowiec z Warszawy. Wszystkie osoby znajdują się w izolacji.

Kraska przekazał, że kwestia wariantu omikron będzie poruszona w poniedziałek (20 grudnia) podczas obrad Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Wiceminister zdrowia powiedział, że nie da się w tej chwili odpowiedzieć na pytanie, czy nowy wariant wywołuje cięższy przebieg zakażenia.

Czytaj również:

Tak wykonany test nie wychwyci Omikronu! Ważna wskazówka przed spotkaniami rodzinnymi i służbowymi
Wiadomości: Epidemiolog chorób zakaźnych z London School of Hygiene and Tropical Medicine Billy Quilty udowodnił, że, w przypadku Omikronu, wynik testu antygenowego szybko może zmienić się z ujemnego na dodatni.
MZ: Pierwszy przypadek Omikronu w Polsce! 70 km od Małopolski
Wiadomości Polska: Ministerstwo Zdrowia poinformowało za pośtednictwem Twittera o wykryciu w Polsce pierwszego przypadku Omikrona.
Polska

Polska - najnowsze informacje