poniedziałek, 3 czerwca 2024 07:54

Plac zabaw przy ZPO w Bysinie oficjalnie otwarty!

Autor Artykuł sponsorowany
Plac zabaw przy ZPO w Bysinie oficjalnie otwarty!

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Bysinie mogą już korzystać z wyposażonego nowego placu zabaw! W piątek 17 maja odbyło się oficjalne otwarcie placu, w którym uczestniczył burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka oraz sekretarz Gminy Myślenice Robert Pitala.

Otwarcie placu było jednym z punktów programu obchodów urodzin patrona Zespołu Placówek Oświatowych w Bysinie - Księcia Kardynała Adama Stefana Sapiehy. Uroczystości rozpoczęła uroczysta Msza Święta, a po nabożeństwie uczniowie, rodzice oraz przedstawiciele grona pedagogicznego z dyrektorem Grzegorzem Koteckim na czele udali się do szkoły, gdzie wzięli udział w apelu. Zwieńczeniem tej części wydarzenia był występ artystyczny w wykonaniu szkolnej grupy teatralnej „Entuzjaści Melpomeny”. Przedstawienie pt. „Fajnie jest żyć” nawiązywało do utworu „Oskar i Pani Róża” autorstwa Éric-Emmanuel Schmitt i wywołało duże poruszenie oraz wzruszenie wśród widzów obecnych na sali gimnastycznej.

Po zakończeniu części artystycznej nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i tym samym oficjalne przekazanie do użytku położonego przy placówce placu zabaw. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi uczestniczyli w nim również rodzice oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego w Bysinie.

Zakup wyposażenia placu zabaw został sfinansowany częściowo dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta i Gminy Myślenice w kwocie 22 790 zł oraz wsparciu finansowemu przekazanemu przez Radę Rodziców ZPO w Bysinie, które wyniosło 12 000 zł.

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka