wtorek, 5 września 2023 10:48

Poczuć się jak prawdziwy rycerz. To było fantastyczne wydarzenie w Myślenicach

Autor Norbert Kwiatkowski
Poczuć się jak prawdziwy rycerz. To było fantastyczne wydarzenie w Myślenicach

Bycie średniowiecznym rycerzem budzi wyobraźnie nawet w dzisiejszych czasach. To właśnie z tego powodu tworzone są takie inicjatywy, jak Turniej Myślimira w Myślenicach. Druga edycja tego niezwykłego wydarzenia właśnie przeszła do historii.

W miniony weekend (2-3 września) przy Górnym Jazie stanęło średniowieczne miasteczko, gdzie przygotowano szereg atrakcji dla uczestników imprezy zainteresowanych tematyką wspomnianej epoki. Chętni mogli przenieść się do czasów średniowiecznych i zasięgnąć wiedzy dotyczącej ówczesnych obyczajów, a także posłuchać średniowiecznej muzyki, spróbować strzelania z łuku czy też dowiedzieć się ciekawostek związanych z uzbrojeniem stosowanym przez rycerzy.

Przez cały czas trwania wydarzenia odbywały się też konkursy z udziałem członków grup rekonstrukcyjnych. Wojowie stanęli w szranki w zawodach, takich jak turniej średniowieczny, turniej łuczniczy czy rzut oszczepem. Duże emocje wśród oglądających wzbudziły także turniej rycerski miecza długiego oraz turniej miecza i tarczy.

Pomiędzy poszczególnymi zawodami odbywały się również liczne atrakcje towarzyszące – pokaz konnych wojów, tańców średniowiecznych czy pokaz sokolniczy.

Foto: Miasto i Gmina Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka