piątek, 5 sierpnia 2022 11:04

Pod drzewem zostawiła pieniądze i biżuterię. Myślała, że bierze udział w tajnej akcji

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Pod drzewem zostawiła pieniądze i biżuterię. Myślała, że bierze udział w tajnej akcji

72-letnia mieszkanka Nowego Sącza zmanipulowana przez oszusta, który przedstawił się przez telefon jako policjant, spakowała swoje oszczędności oraz biżuterię, po czym zostawiła je we wskazanym miejscu. Kilka godzin później zorientowała się, że została oszukana i powiadomiła Policję.

We wtorek (2 sierpnia) w godzinach popołudniowych na telefon stacjonarny 72-letniej mieszkanki Nowego Sącza zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant tutejszej jednostki. Poinformował kobietę, że jest obserwowana przez funkcjonariuszy, którzy rozpracowują właśnie grupę przestępczą. Kiedy mężczyzna zapytał czy seniorka ma w domu pieniądze lub kosztowości, odpowiedziała twierdząco.

Wówczas polecił, by spakowała je i zostawiła pod drzewem na wskazanej przez niego ulicy – stamtąd miał je odebrać pracownik Policji, sfotografować i odpowiednio zabezpieczyć. Oszust obiecał zatelefonować do starszej pani kilka godzin później, gdy wszystko miało być już gotowe. Jednak kiedy telefon nie zadzwonił o umówionej porze, zniecierpliwiona seniorka wybrała numer 112 i od prawdziwych policjantów dowiedziała się, że padła ofiarą oszustwa.

72-latka straciła gotówkę i biżuterię o łącznej wartości ponad 8 tysięcy złotych. Teraz nad sprawą pracują sądeccy funkcjonariusze i po raz kolejny apelują o ostrożność.

Inf. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje