wtorek, 28 listopada 2023 13:18

Podczas transmisji na żywo, rozbili kobiecie butelkę na głowie. Patologiczni twórcy w rękach policji [video]

Autor Patryk Trzaska
Podczas transmisji na żywo, rozbili kobiecie butelkę na głowie. Patologiczni twórcy w rękach policji [video]

Policjanci z wydziału kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch 18-latków, którzy na swoich patostremach wyzywali, obrażali i grozili niewinnym osobom. Na jednej z transmisji mężczyźni podawali jednej z kobiet substancje odurzające, namawiali do rozbierania się, czy kręcili gdy ta wymiotowała. Patologiczne transmisje odbywały się również na terenie Krakowa.

Kryminalni ze śląskiej komendy wojewódzkiej bardzo wnikliwie analizowali materiał dotyczący dwóch młodych mężczyzn, którzy 17 listopada na terenie Bytomia i Gliwic dopuścili się przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu względem dwóch młodych kobiet. Podczas transmisji mężczyźni podawali jednej z kobiet substancje odurzające, namawiali do rozbierania się, czy kręcili gdy ta wymiotowała. To jednak nie wszystko, ponieważ na innej transmisji jeden z nastolatków, ku uciesze swoich internetowych fanów rozbił dziewczynie szklaną butelkę na głowie.

Po zdarzeniu w internecie zawrzało. Ludzie mówili o kolejnym przekroczeniu granicy w sieci, do którego nigdy nie powinno dojść. W tym miejscu warto przypomnieć, że to nie jest pierwsza kontrowersja wokół młodych twórców. Kilka tygodni temu głośno było o ich patostreamch interentowych z Krakowa. Nastolatkowie chodzili po Rynku, zaczepiali ludzi, którym potem grozili oraz wyzywali ich. Sprawę nagłośnił na YouTubie jeden z twórców o pseudonimie "Konopskyy". W odpowiedzi, 18-latek zaczął mu grozić oraz mówić, że "wie gdzie mieszka" oraz oczekiwać przeprosin.

Po ich transmisji z 17 listopada nastolatkowie wyjechali poza granicę naszego kraju. W wyniku intensywnej pracy operacyjnej policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach namierzyli 18-latków i ustalili, że mają zamiar wrócić do Polski. W miniony weekend zatrzymali ich na terenie Śląska, niedługo po tym, jak przekroczyli granicę.

film z zatrzymania patostremerów

Twórcy zostali doprowadzeni z policyjnego aresztu do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie usłyszeli zarzuty.

O zjawisku patostremów i zagrożeń z nimi związanymi rozmawialiśmy niedawno z dr. Małgorzatą Bulaszewską –  kulturoznawczynią, filmoznawczynią, medioznawczynią oraz ekspertką Uniwersytetu SWPS.

Zobacz:

Z polskiego internetu wylewa się patologia. Ekspertka: Granica jest wciąż przesuwana
Przekleństwa, rozwiązywania problemów za pomocą pięści czy niestosowne i obrzydliwe wiadomości z podtekstem seksualnym kierowane do nieletnich.

fot. Policja Śląska

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka