poniedziałek, 2 sierpnia 2021 12:56

Podpalił mobilny punkt szczepień w Zamościu. Wszystko zarejestrowały kamery [FOTO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Podpalił mobilny punkt szczepień w Zamościu. Wszystko zarejestrowały kamery [FOTO]

Nie milkną echa głośnego podpalenia mobilnego punktu szczepień w Zamościu. Nieznany sprawca miał tego dokonać w nocy z niedzieli na poniedziałek. Okazuje się, że całe zdarzenia zarejestrował monitoring. Dla policji to niezwykle ważny dowód oraz szansa na odnalezienie sprawcy.

Do podpalenia mobilnego punktu szczepień na Rynku Solnym w Zamościu doszło ok. godz. 1 w nocy z niedzieli na poniedziałek. Na miejscu szybko pojawili się strażacy, którzy ugasili ogień w kontenerze. Spłonęła duża część wyposażenia punktu, w tym m.in. komputery.

Na materiale widać, jak zamaskowany mężczyzna podjeżdża do punktu szczepień na rowerze, a następnie wybija szybę, po czym wlewa do środka nieznaną substancję i podpala ją.

- Znowu doszło do bardzo bandyckiego aktu w Zamościu, gdzie sprawca podpalił państwową stację sanitarno-epidemiologiczną oraz zaatakował punkt szczepień. Rodacy, szczepienia są zaporą przed czwartą falą COVID-19 - skomentował całe zajście premier Mateusz Morawiecki.

Funkcjonariusze z lubelskiej policji apelują do osób, które rozpoznają mężczyznę na publikowanym nagraniu lub posiadają istotne informacje na temat tego przestępstwa o kontakt pod numerem telefonu 47 815-19-00 lub telefon alarmowy 112.

Foto: Lubelska Policja

Polska

Polska - najnowsze informacje