poniedziałek, 30 sierpnia 2021 08:29

Podróż kamperem - 5 uniwersalnych porad

Autor Artykuł sponsorowany
Podróż kamperem - 5 uniwersalnych porad

Jazda kamperem nie zawsze jest tak kolorowa, jak niekiedy jest to opisywane w internetowych poradnikach. Oprócz swobody i niezależności, jaka wiąże się z podróżowaniem kamperem, mogą czekać na was swego rodzaju ograniczenia czy nieprzyjemne niespodzianki na drodze. Co warto wiedzieć przed pierwszą podróżą kamperem i na co koniecznie zwrócić uwagę? Oto nasze wskazówki!

Luksusowe kampery – kupić czy wynająć?

Marzą wam się wakacje kamperem? Pora na podjęcie pierwszej, a zarazem najważniejszej decyzji! Kampery to pojazdy niemal pod każdym kątem dostosowane do potrzeb i oczekiwań ich użytkowników. Niemniej jednak posiadanie kampera na własność to spora inwestycja, a decyzja o jego zakupie powinna zostać dobrze przemyślana. Stąd też wynajem kamperów cieszy się tak dużą popularnością. I choć w ostateczności rozwiązanie to może okazać się nieco droższe, daje nam pełną swobodę i niesamowite poczucie wolności.

Konieczność przechowywania kampera pod zadaszeniem czy wykonywania regularnych przeglądów wówczas nie będzie was dotyczyć, a koszty ulegną podziałowi na wszystkich pasażerów. Dla kogo wynajem kampera może zatem okazać się najlepszym rozwiązaniem? Przede wszystkim dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z caravaningiem oraz wszystkich tych, którzy podróżują stosunkowo rzadko. Jeżeli natomiast caravaning płynie w waszej krwi, co więcej – odliczacie dni do kolejnego wyjazdu, zakup kampera to doskonały wybór.

Tutaj - https://kampery-klf24.pl/ - możecie i kupić, i wynająć luksusowe domy na kołach!

Prowadzenie kampera – to należy wiedzieć

Niejednokrotnie spotykamy się z twierdzeniem, iż prowadzenie kampera nie jest dla wszystkich. I tak, i nie! Co mamy na myśli? Otóż kampery to pojazdy o wiele większe, szersze i dłuższe w porównaniu do klasycznych osobówek, a prowadzenie ich może w początkowej fazie być źródłem niepotrzebnego stresu. Kampery może prowadzić każdy, kto jest posiadaczem niezbędnych uprawnień. Mowa tutaj oczywiście o posiadaniu prawa jazdy kategorii B w przypadku kamperów o Dopuszczalnej Masie Całkowitej mniejszej bądź równej 3500 kg.

Skoro już mowa o prowadzeniu kampera... nie moglibyśmy nie poruszyć kwestii wykonywania manewrów na drodze. Ze względu na gabaryty pojazdu pamiętajcie o należytej uwadze i zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Na drodze wcale nie tak trudno o kolizję, a zdobyte wcześniej doświadczenie za kółkiem z pewnością będzie przydatne...

Podróż kamperem – co warto zabrać ze sobą?

Decydując się na wynajem kampera, możecie liczyć na dostęp do wszelkiego rodzaju udogodnień. Wypożyczalnie kamperów zwykle posiadają w swojej ofercie kampery dostosowane do najśmielszych potrzeb ich potencjalnych użytkowników, a co za tym idzie, są one w pełni wyposażone. Oczywiście możecie również pokusić się o zabranie ze sobą dodatkowych rzeczy. Akcesoria kempingowe z pewnością zdadzą egzamin w trakcie nieco dłuższych podróży. Sporządźcie wcześniej listę niezbędnych rzeczy i nie martwcie się o nic więcej!

Oszczędne wakacje kamperem

Zapewne zastanawiacie się, czy jest to w ogóle możliwe... Koszty wynajmu kampera potrafią być wysokie zwłaszcza w sezonie letnim, a to niekiedy sprawia, iż turyści niekiedy rezygnują z wakacji domem na kołach... Niesłusznie! Wbrew pozorom wakacje kamperem to doskonały sposób na oszczędność. Na czas jazdy kamper staje się miejscem jazdy, rozrywki czy odpoczynku. Co za tym idzie? Konieczność rezerwacji noclegu czy odwiedzania drogich restauracji wcale was nie dotyczy. To, ile będzie kosztował wyjazd, zależy już wyłącznie od was... Aby skutecznie oszczędzić w trakcie podróży, zwróćcie szczególną uwagę na ekologiczną jazdę oraz miejsce robienia codziennych zakupów. Niewiele trzeba, by ciąć koszty...

Podróż kamperem – o czym jeszcze pamiętać?

Wakacje kamperem to bez wątpienia przygoda, jakich mało! Aby jednak ułatwić sobie zadanie i odpowiednio przygotować się na nadchodzącą podróż, zainstaluj aplikacje na telefon niezbędne w trakcie podróży. O Spotify i Google Maps wspominać chyba nie musimy... Z pomocą przyjdą także aplikacje ułatwiające znalezienie wolnego miejsca kempingowego, ustawienie pojazdu na nierównym terenie czy sprawdzenie aktualnie obowiązujących cen na stacjach benzynowych.

To oczywiście nie wszystko! Wskazówek dotyczących podróżowania kamperem jest całe mnóstwo, a nam nie pozostaje nic innego, jak życzyć wam udanego wyjazdu!

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje