wtorek, 18 czerwca 2024 11:46

Podróżowali komunikacją miejską w środku nocy. Byli wulgarni i agresywni

Autor Mirosław Haładyj
Podróżowali komunikacją miejską w środku nocy. Byli wulgarni i agresywni

Policjanci wraz z inspektorami MPK w nocy z 14 na 15 czerwca prowadzili akcję "Bezpieczny powrót".

W noc z 14 na 15 czerwca policjanci z pięciu krakowskich komisariatów wraz z inspektorami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego po raz kolejny prowadzili akcję „Bezpieczny powrót”. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom, którzy korzystają z komunikacji miejskiej w nocy.

-Wspólne kontrole miały również na celu zminimalizowanie ilości szczególnie uciążliwych zachowań tj. palenia papierosów, picia alkoholu, przeklinania lub agresji w środkach transportu zbiorowego. Funkcjonariusze zwracali również uwagę na to czy w rejonie linii tramwajowych oraz przystanków kierujący pojazdami jeżdżą przepisowo

-donoszą policjanci.

Mundurowi wylegitymowali 42 osoby, podejmując 39 interwencji i ujawniając 20 wykroczeń. Policjanci wystawili 7 mandatów, a wobec 12 osób zastosowali pouczenia. Jedna interwencja zakończyła się sporządzeniem dokumentacji, w celu przekazania sprawy do sądu. Ukarani zostali m.in. pasażerowie, którzy w tramwajach zachowywali się wulgarnie i agresywnie. Ponadto podczas piątkowych działań policjanci zatrzymali jedną poszukiwaną osobę.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka