czwartek, 10 grudnia 2020 11:31

Pojechał po zakupy i … trafił za kratki. Co wydarzyło się w Janikowicach?

Autor Aleksandra Tokarz
Pojechał po zakupy i … trafił za kratki. Co wydarzyło się w Janikowicach?

Ostatni weekend listopada zapadnie w pamięci mieszkańca gminy Żabno. 58-latek chciał pomóc siostrze w zakupach, a trafił za więzienne kraty.

W ostatni piątek listopada na nocną służbę stawili się policjanci z Komisariatu Policji w Żabnie. Około godziny 20 w Janikowicach mundurowi zauważyli osobowego forda, którego kierowca jechał od jednej krawędzi jezdni do drugiej. Pierwsze przypuszczenie policjantów – szofer jest nietrzeźwy.

-W związku z tym podjęli interwencję i zatrzymali osobowego forda. Podczas rozmowy z kierowcą nic nie wskazywało, aby był pijany, posiadał przy sobie wymagane dokumenty, a także wyjaśnił policjantom powód takiej jazdy. Oznajmił, że szuka konkretnego adresu, ponieważ siostra poprosiła o zakup kaczek na święta, a szwagier nie posiada prawa jazdy. On sam wrócił w zeszłym tygodniu z zza granicy i chciał w ten sposób pomóc siostrze - informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Policjanci sprawdzili dokumenty i nie mieli do nich zastrzeżeń. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy. Nic nie wskazywało na kłopoty 58-latka, dopóki nie został sprawdzony w policyjnych systemach. To one wskazały, że jest poszukiwany do lutego 2020 roku kilkoma listami gończy.

Potrącenie na przejściu dla pieszych w Tuchowie! Poszkodowany ma złamany kręgosłup
Przejście dla pieszych – wydawać by się mogło najbezpieczniejsze miejsce na ulicy dla niechronionego uczestnika ruchu drogowego, tym razem okazało się bardzo niebezpieczne. W Tuchowie samochód potrącił 62-letniego mężczyznę. -Po skończonej nocnej pracy 62-letni mężczyzna wracał do domu. Przechodził…

-Od tego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione przestępstwa określone w artykule 242 kodeksu karnego (samouwolnienie się, ucieczka). W związku z tym, policjanci doprowadzili 58-latka do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe półtora roku - dodaje rzecznik.

fot. ilustracyjne

Tarnów - najnowsze informacje