wtorek, 2 kwietnia 2024 11:54

Pojedynek dobra z… wilkiem. W takiej chwili toczy się walka o życie [WIDEO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Pojedynek dobra z… wilkiem. W takiej chwili toczy się walka o życie [WIDEO]

Wilki to mięsożercy, którzy polują w celu przetrwania. Wielu osobom może się taka brutalność nie podobać, jednak tak właśnie skonstruowany jest łańcuch pokarmowy wśród zwierząt. Jeśli to jednak kogoś pocieszy - to, że wilki upatrzą ofiarę, wcale nie oznacza pory obiadowej. Wręcz przeciwnie!

Dorosły jeleń czy łoś jest w stanie obronić się przed atakiem nawet całej watahy. Właściwie w takim pojedynku szansę drapieżników polegają na wymęczeniu ofiary poprzez wielokilometrową pogoń, gdzie członkowie stada mogą się zmieniać, natomiast potencjalna ofiara jest sama…

Na poniższym nagraniu widzimy jaki respekt czują wilki przed dwoma potężnymi jeleniami, które ani myślą łatwo składać broń… Wideo pochodzi z Facebookowego profilu Fotopułapki - Trail Cameras, a autorem jest Paweł Ronowski:

Jelenie i wilki 🦌 🐺 Próba sił.

Jelenie i wilki 🦌 🐺 Próba sił. 🎥 Paweł Ronowski

Opublikowany przez Fotopułapki - Trail Cameras Sobota, 27 stycznia 2024

No cóż. Tym razem nie zadziałało przysłowie: wilk syty i owca cała...

Grają zespołowo

Wśród ciekawostek o jeleniach warto zauważyć, że komunikują się one za pomocą dźwięków, a także wizualnych sygnałów. Jest to szczególnie ważne w przypadku zagrożenia, ale również podczas okresu godowego, gdy samce rywalizują o względy płci pięknej...

Innym ciekawym zjawiskiem u jeleni jest fakt, że może u nich wystąpić melanizm, czyli nadmierna produkcja melaniny, co sprawia, że ich sierść staje się czarna. W ten sposób stają mniej uchwytne także dla myśliwych.

Foto: zrzut ekranu/ Fotopulapki - Trail Cameras‌‌

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka